Native speaker

Native speaker

Angielski 4 You

Obecnie wiele szkół językowych, które oferują profesjonalny kurs języka angielskiego, zatrudniają osobę z zagranicy, która da kursantom możliwość obcowania z żywym, naturalnym językiem. Taka osoba nazywa się native speaker, czyli tłumacząc dosłownie – rodzimy użytkownik języka.

Rozmowa po angielsku z takim lektorem jest raczej dla osób, które miały już wcześniej jakąś styczność z językiem, bo jest nieco trudniejsza od konwersacji z nauczycielem polskim. Zazwyczaj native speaker to ktoś przyjezdny z kraju anglojęzycznego, kto raczej nie zna, albo bardzo słabo zna język polski. Uniemożliwia to tłumaczenie czegokolwiek w trakcie rozmowy, co na początku bywa stresujące, ale ostatecznie skutkuje świetnymi postępami w nauce. Nawyk tłumaczenia w głowie zdań przed wypowiedzeniem, albo po ich usłyszeniu, znacznie utrudnia i spowalnia komunikację. Nauka angielskiego z native speakerem ma temu zaradzić, ucząc bardziej naturalnej i płynnej rozmowy, w której myśli się po angielsku.

Native speaker musi być dobry w swojej pracy. Nie wystarczy, że zna angielski, jeśli nie potrafi też słuchać, nie wykazuje się cierpliwością i wyrozumiałością do kursantów.

Szkoły językowe zatrudniają wyłącznie takie osoby, które sprawiają, że angielski z native speakerem to frajda i czas, w którym możemy naprawdę sprawdzić siebie i swój poziom władania językiem, a nie stresująca katorga. Mimo, że kurs języka angielskiego dla początkujących zazwyczaj nie uwzględnia tego, że native speaker prowadzi zajęcia, to szkoły często udostępniają spotkania z taką osobą w wyznaczonych godzinach jako uzupełnienie kursu, coś dodatkowego dla chętnych. Taka rozmowa po angielsku jest bardzo ciekawa i angażująca. Jeśli znamy już angielski w miarę swobodnie, możemy dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy, np. o życiu w innym kraju i porównaniu go z Polską.

Nauka angielskiego z native speakerem zdecydowanie jest bardzo efektywna, oraz daje możliwość spojrzenia na świat z odmiennej, odświeżającej perspektywy dzięki styczności z osobą wychowaną w nieco innej kulturze. A więc nie czekaj i zapisz się na angielski z native speakerem już dziś.