Close

Angielski4You

nauka słówek w domu

Samodzielna nauka słówek nie musi polegać na żmudnym wkuwaniu całej sterty wyrazów, które przy pierwszej okazji wylecą nam z głowy. Istnieje wiele innowacyjnych sposobów, które sprawią, że nauka słówek w domu stanie się łatwa, a być może nawet przyjemna.

Jak uczyć się słówek po angielsku?

Szybka nauka angielskich słówek powinna być oparta na kilku prostych zasadach. Po pierwsze, nie powinniśmy raczej uczyć się pojedynczych wyrazów, tylko słów w kontekście. Pozwala to bez problemu wykorzystać je w dowolnej sytuacji, wiedząc z jakimi wyrazami się łączą, a z jakimi nie i do jakiego kontekstu pasują. Oprócz tego, warto zaznaczyć, że ciężko jest tak po prostu zapamiętać wyraz, którego nigdy się nie używa. Rodowici Anglicy nie znają setek a nawet tysięcy słów w swoim ojczystym języku – i nie muszą. Na co dzień po prostu nie są im potrzebne. Warto więc najpierw ustalić jaki zakres słownictwa jest nam tak naprawdę potrzebny. Kolejna sprawa, szkolne „wkuwanie” nigdy nie przynosi pożądanych skutków. Sposoby na naukę słówek są przeróżne, ale ten powinien zostać od razu odrzucony. Szybka nauka angielskich słówek może zadziałać tylko jak wykorzystamy potencjał swój i swojego mózgu, ucząc się przyjemnie i sprawdzonymi metodami, które będą skuteczne dla nas, indywidualnie.

nauka angielskich słówek w domu
nauka angielskich słówek w domu

Nie daj się rozproszyć

Nauka słówek w domu jest dzisiaj znacznie ułatwiona dzięki Internetowi, który dostarcza nam multum potrzebnych informacji – i tyle samo niepotrzebnych. Dlatego samodzielna nauka angielskiego online nie jest dla każdego – jest tam mnóstwo zbędnych rozpraszaczy. Można oczywiście zaopatrzyć się w materiały pobrane z Internetu, ale sama nauka słówek w domu pójdzie nam znacznie efektywniej jeśli najpierw wyłączymy wszystkie rozpraszające urządzenia przekazując tym samym mózgowi, że jest to czas tylko i wyłącznie na naukę.

Nauka słówek w domu – znajdź swój sposób

Samodzielna nauka słówek jest o tyle wygodna, że możemy robić co chcemy; nikt na nas nie patrzy i nie ocenia. Można śpiewać, tańczyć, odgrywać scenki, rysować, a nawet zabrać ze sobą fiszki i udać się z nimi na spacer do lasu. Każdy potrzebuje czegoś innego do usprawnienia swojego sposobu nauki, ale bierne patrzenie się w kartkę na pewno nie zadziała. Istnieją też profesjonalnie opracowane sposoby szybkiego uczenia się. Są to np. mapy myślowe, łańcuchy skojarzeń, czy też zakładkowa metoda zapamiętywania. nie ma jednego słusznego sposobu, trzeba sprawdzić, co działa dla nas indywidualnie.

Zobacz również: angielski dla dorosłych, native speaker.