Close

Angielski4You

nauka angielskiego w szkole językowej

To nie takie straszne, jak mogłoby się wydawać. Zarówno dla małych, jak i dużych a nawet tych największych. Obojętnie w jakim jesteś wieku, zawsze lepiej jest się przemóc i zapisać się na naukę poza domem. Oczywiście, angielski online jest teraz bardzo popularny i często dość skuteczny, ale trzeba znaleźć dobry kurs, nie dać się nabrać na typowe „naciągacze” internetowe, a – co chyba w tym wszystkim najtrudniejsze – nie ma nas kto pilnować, jeśli chodzi po pierwsze o systematyczność, a po drugie o wymowę, która jest przecież najważniejsza.

Wiesz, że tylko około 10% nieporozumień językowych wynika z braku znajomości gramatyki? Praktycznie cała reszta jest spowodowana niezrozumiałą wymową. Język istnieje przede wszystkim do komunikacji i to właśnie temu powinniśmy poświęcać najwięcej uwagi podczas jego nauki. Dlatego angielski online, choć wygodny bo nie wymaga wychodzenia z domu, nie zawsze jest tak skuteczny, jak byśmy sobie tego życzyli.

angielski w szkole językowej
angielski w szkole językowej

Wybierz kurs angielskiego dostosowany do Ciebie

Nauka angielskiego w szkole językowej może być przyjemniejsza niż się wydaje, jeśli wybierzemy kurs odpowiedni dla siebie. To znaczy, nie wystarczy zapisać się na odpowiedni poziom nauki, choć jest to też niezmiernie ważne. Nie może być zbyt niski, żebyśmy faktycznie z niego korzystali, ani zbyt wysoki, żebyśmy się nie pogubili w natłoku informacji.

Jakie zalety ma nauka angielskiego w szkole językowej?

Nauka angielskiego w grupie niesie ze sobą wiele korzyści – mamy więcej okazji do prowadzenia naturalnych rozmów, różnorodność poglądów i możliwość nawiązania kontaktów. Z drugiej strony, niektórzy zdecydowanie wolą indywidualne lekcje angielskiego. Ma to swoje plusy, ponieważ uwaga lektora skupia się wtedy w stu procentach na nas. Nie istnieje również stres związany z ewentualnym złym wypadnięcia przy innych uczestnikach lub z porównywaniem się do innych.

Nauka angielskiego w szkole językowej oferuje wiele możliwości i może być bardzo różnorodna. Istnieje wiele metod uczenia, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Innowacyjne sposoby nauczania zapewniają, że nawet nauka angielskiego w grupie ma takie same korzyści, jak indywidualne podejście do ucznia. Jeśli dobrze się rozejrzymy i znajdziemy kurs odpowiedni dla siebie, nauka angielskiego w szkole językowej może wręcz stać się odskocznią od codzienności i pewnego rodzaju hobby, które rozpali w nas pasję do języka.

Zobacz również: nauka słówek w domu, metoda Colina Rose.