Close

Angielski4You

metoda colina rose

Z wielu istniejących sposobów nauki angielskiego, metoda Colina Rose jest jedną z najbardziej skutecznych. Colin Rose to wybitny angielski uczony, psycholog, doradca rządu brytyjskiego i autor książek o szybkim uczeniu się. Dzięki jego badaniom został opracowany kurs szybki angielski, który łączy zajęcia w grupie z lektorem z zajęciami online. Ta metoda wykorzystuje najnowsze badania dotyczące pracy mózgu. Dzięki temu pozwala wyciągnąć sto procent potencjału z każdej osoby zapisującej się na kurs. Wiek i doświadczenie z językiem nie mają tu znaczenia. Kurs odbywa się na różnych poziomach językowych i jest jednakowo skuteczny dla osób zaczynających od zera, jak i dla zaawansowanych.

angielski metodą colina rose
angielski metodą colina rose

Metoda Colina Rose to naturalna nauka języka

Jest to wyjątkowo szybka nauka języka angielskiego, pozwalająca opanować angielski w 6 miesięcy. Metoda Colina Rose wykorzystuje schematy uczenia się podobne do tych, które używane są przez małe dzieci uczące się swojego języka ojczystego, czyli powtarzanie, słuchanie, robienie, zabawę. Colin Rose łamie tradycję ślęczenia nad opasłymi tomiskami w celu uzyskania jakichkolwiek widocznych efektów w nauce. Szybki angielski jest bardzo praktyczny i regułkom czy też gramatyce nie poświęca się prawie żadnego czasu. Co nie znaczy, oczywiście, że jest to pomijane. Jest tak wplątane w ciekawe zadania i rozmowy, że nawet nie zauważamy, kiedy się tego uczymy.

Angielski w 6 miesięcy jest możliwy dzięki unikalnemu sposobowi powtarzania zdobytych informacji. Powtórki są wplecione w zadania, tak, żeby się nie nudziły, ale były dość częste, w odpowiednio dobranych interwałach czasu. Tym sposobem nowe wiadomości nie wylatują z głowy, a zostają tam na bardzo długo, nawet jeśli przez pewien czas w ogóle nie będziemy używać języka obcego.

Indywidualne podejście do ucznia

Kolejną ważną rzeczą, jaką odznacza się metoda Colina Rose, to traktowanie uczących się. Według pewnych badań naukowych, rozróżnia się aż osiem różnych typów inteligencji, z których każda ma odmienne zainteresowania, wymagania i najbardziej optymalne sposoby na naukę. Na takim kursie każdego traktuje się indywidualnie, żeby wykorzystać maksimum możliwości mózgu. Dzięki takiemu podejściu do nauki angielskiego, lekcje stają się wręcz przyjemnością. Wypełnia je ruch, rozmowa i zabawa (nawet na zajęciach dla dorosłych!), angażująca wszystkie zmysły.

Zobacz również: native speaker, nauka słówek w domu.